Malonės akimirka

Autorius: BAŽNYČIOS ŽINIOS Šį paskutinį liturginių metų sekmadienį švenčiame Kristaus Karaliaus iškilmę. Prisikėlęs ir apsireiškęs apaštalams, Jėzus tarė: „Man duota visa valdžia danguje ir žemėje“ (Mt 28, 18). Ši valdžia kyla iš meilės, kurią Dievas apreiškė savo Sūnaus aukoje. Kryžius – tai sostas, nuo kurio pasirodė Meilės didingasis karališkumas: aukodamasis už pasaulio atpirkimą, kad išlaisvintų…

Pažeidžiama karalystė

Autorius: BAŽNYČIOS ŽINIOS Dievas yra mūsų karalius, o mes – jo karalystė. Mūsų pašaukimas atsiskleidžia Izraelio tautos istorijoje. Dievo karalystė nėra iki galo įgyvendinta, ji skleidžiasi nepastebimai, kaip dygsta pasėtas grūdas. Nepasikliaudami Dievo vadovavimu, izraelitai norėjo „tvirtos rankos“ ir prašė Dievą, kad paskirtų jiems karalių panašiai kaip kitoms tautoms. Viešpats įvykdė šį prašymą ir patepė…

Karališkasis Veidas

Autorius: BAŽNYČIOS ŽINIOS Senojo Izraelio istorijoje monarchijos atsiradimą apie 1020 metus prieš Kristų lydėjo įtampa tarp skirtingų grupių jausenos bei nuostatų. Vieni norėjo karaliaus valdžios, manydami, kad ji suteiks vienybės ir politinės galios Izraelio gentims. Kiti nuogąstavo, jog žemiškojo karaliaus valdžia gali sukelti grėsmę Jahvės viešpatavimui. Karalių palaikanti partija paėmė viršų, ir Saulius tapo pirmuoju…

Meilės ir Tiesos Karalius

Autorius: BAŽNYČIOS ŽINIOS Kristaus Karaliaus šventė nepuoselėja triumfalizmo nuotaikų. Evangelijos skaitinyje belaisvis Karalius Kristus stovi priešais žemiškosios valdžios atstovą, Romos vietininką Poncijų Pilotą. Šio sekmadienio skaitinyje triskart užsimenama apie Kristų kaip karalių. Du kartus karalystės titulas tarsi pašaipiai nuslysta pro šalį. Tik vienas tiesiai atpažįsta tikrąją Jėzaus karalystę, tačiau jis pats yra pasmerktas nusikaltėlis. Pirmi…

Kristaus Karaliaus šventei

Autorius: BAŽNYČIOS ŽINIOS 1925 m. gruodžio 11 dieną popiežius Pijus XI visoje Bažnyčioje įvedė Kristaus Karaliaus šventę. Bet ar nepavėluota? Karaliai jau nyksta. Europos karalius galime skaičiuoti ant rankos pirštų. Ir vis dėlto. Šiuo metu, kai esame nusivylę žemiškaisiais valdovais, mūsų sąmonėje vėl iškyla Kristaus Karaliaus vizija. Žvelkime į rytus, žvelkime į vakarus, klauskime, kur…

Savo ištverme jūs išsaugosite savo gyvybę

Autorius: KUN. R. DABKEVIČIUS OSB Brangūs Broliai ir Seserys, šiandieną mes švenčiame XXXIII eilinio laiko sekmadienį, kuris yra priešpaskutinis šio liturginio laiko sekmadienis, kurį kitą savaitę apvainikuos Kristaus Karaliaus, Visatos Valdovo iškilmė. Jeigu kiekvieno sekmadienio skaitiniai leidžia išskirti vieną ar kitą pagrindinę, juos apvienijančią, mintį, taip apie šio sekmadienio skaitinius galima pasakyti, jog jie siekia…

Mal 3:19-20 Matthew Henry glaustas komentaras

Čia kalbama apie pirmąjį ir antrąjį Kristaus atėjimą: Dievas nustatė abiejų atėjimų dieną. Tie, kurie elgiasi nedorai, kurie nebijo Dievo rūstybės, ją pajus. Tai neabejotinai taikytina teismo dienai, kai Kristus pasirodys liepsnojančioje ugnyje; kad įvykdytų teismą išdidiesiems ir visiems, kurie elgiasi nedorai. Ir vienu, ir kitu atveju Kristus yra džiuginanti šviesa tiems, kurie Jam ištikimai…

Tai, kas ateis

Autorius: KUN. V. KAKNEVIČIUS I. „Ugnies“ simbolika, kuri bibliniuose tekstuose turi įvairias reikšmes. „Ugnis“ Senajame Testamente visų pirma pabrėžia Dievo buvimą ir įkūnija Jo prigimtį. Kadangi žmogus negali „ugnies“ paliesti nei užvaldyti ją, ji simbolizuoja neliečiamybę ir Dievo transcendenciją. „Ugnis“ Senajame Testamente visų pirma pabrėžia Dievo buvimą. Todėl Dievas apsireiškia Mozei „degančiame krūme“: „Viešpaties angelas pasirodė jam degančio krūmo…

Mt 21:5-28 Matthew Henry glaustas komentaras

Su dideliu smalsumu tie, kurie yra aplink Kristų, klausinėja, kada turėtų įvykti didysis sugriovimas. Jis atsako aiškiai ir išsamiai, kiek tai buvo būtina, kad išmokytų juos jų pareigos; nes visos žinios yra pageidautinos tiek, kiek jos reikalingos praktikai. Nors Evangelijos laikais labiausiai paplitę dvasiniai teismai, tačiau Dievas pasitelkia ir laikinuosius teismus. Kristus pasakoja jiems, kokių…