24 eilinis sekmadienis (A)


Homilijos


Atlaidumo mastas

4 min skaityti

Šventajame Rašte nuodėmė ir atleidimas yra nuolatinės temos: Dievas atleidžia savo tautai, žmonės atleidžia vienas kitam. Tačiau pagal žmonių visuomenėje įprastą tvarką už kiekvieną nusikaltimą numatoma bausmė. Jei už kiekvieną nusikaltimą būtų automatiškai atleidžiama, visuomenėje ir valstybėje netrukus įsivyrautų anarchija.…

Atleidimas

4 min skaityti

Visur būtina atsakomybė – kaip žemėje, taip ir danguje. Dangaus karalystėje atsimokama panašiai kaip palyginime, kur karalius atsiskaito su savo tarnais. Kristus šiuo pasakojimu apie atsilyginimą nori parodyti begalinį Dievo gerumą ir tarnų gailestingumą. Mūsų skolos Dievui visada didesnės, negu…

Atleidimo iššūkis

5 min skaityti

Jėzus dosniu gailestingumo požiūriu viršija bet kokias Senojo Testamento judaizmo nuostatas. Septyni – nuo seno galiojęs pakankamas atleidimo kartų skaičius. Tarsi limitas, kurį išnaudojęs, gali širdį užverti troškimui atleisti. Jėzus, minėdamas septyniasdešimt septynis atleidimo kartus, primena būtinybę nuolat, visada, be…

Atleisti visiškai ir besąlygiškai

3 min skaityti

Kaltės ir atleidimo problema yra egzistencinė problema kiekvienam žmogui, ypač bet kokiai žmonių bendrijai. Žmonių kaltė, deja, auga diena iš dienos. Nesumažinus jos per atleidimą, ji ima slėgti žmogaus laimę, netgi gyvenimą. Tas, kuris atleidžia, yra ne kvailas, bet išmintingas…

Beviltiška skola

5 min skaityti

Kai apaštalams buvo suteikta galia surišti ir atrišti, t. y. atleisti nuodėmes, Petrui parūpo, kaip plačiai jis gali šią galią naudoti. Todėl jis klausia: „Viešpatie, kiek kartų turiu atleisti savo broliui, kai jis man nusikalsta? Ar iki septynių kartų?” Rašto…

Septyniasdešimt septynis kartus

5 min skaityti

Rabinų mokyklose atleidimo riba buvo keturi kartai: tris kartus atleidžiama ne giminaičiams ir keturis – saviesiems. Septyni yra pilnatvės sinonimas. Žydų mąstyme septyni kartai yra labai daug. Jėzaus atsakymas kviečia atleisti be ribų ir pateikia palyginimą apie šeimininką ir jo…

Rodyti daugiau

Pagalbinė medžiaga


Rašyti čia

Šaltinis: http://biblija.lt

KBK 218–221: Dievas yra meilė;

KBK 294: Dievas apreiškia savo garbę per savo gerumą;

KBK 2838–2845: „atleisk mums mūsų kaltes“.

Šaltinis: Homiletikos vadovas. Dievo kulto ir sakramentų tvarkos kongregacija, 2014-06-29

Pasaka apie aitvarą

1 min skaityti

Berniukas su tėčiu leido lauke aitvarą. Vėjo nešamas jis pakibo aukštai ore. Pro šalį skrido du balandžiai, kurie pakvietė aitvarą skristi kartu ir palenktyniauti. Aitvaras atsakė:- Mane laiko šeimininkas, negaliu skristi.- Kad ten apačioje nieko nėra, mes nieko nematome -…

Čempionas

2 min skaityti

Žymus lankininkas surengė savo mokinių varžybas, norėdamas patikrinti jų pasirengimą. Miško aikštelėje prie vieno medžio jis pritvirtino taikinį su raudonu apskritimu viduryje. Prieina pirmas mokinys, norėdamas pademonstruoti savo meistriškumą. Mokytojas klausia: – Ar matai aukštus medžius aplinkui?- Taip, mokytojau, atsakė…

Įsimylėjęs karalius

1 min skaityti

Kartą vienas karalius labai įsimylėjo beturčio valstiečio dukterį ir pakvietė ją apsigyventi rūmuose, troško ją padaryti karaliene. Tačiau mergina susirgo ir jai kasdien darėsi vis blogiau. Visi kviesti gydytojai negalėjo nieko padėti. Karalius, mylėdamas merginą, paskvietė ir savo išminčius, kad…

Kodėl tu visada laimingas?

1 min skaityti

Šventasis Kolumbanas vieną kartą paklausė mokinio, kuris visad spindėjo džiaugsmu: – Kaip tau pavyksta visada būti laimingam? Šis atsakė: – Esu laimingas, nes Dievo iš manęs niekas negali atimti. Plg. Bruno Ferrero. 365 trumpi pasakojimai sielai 2. Katalikų pasaulio leidiniai,…

Vinys

2 min skaityti

Kartą gyveno berniukas, kuris su visais greitai susipykdavo, imdavo ieškoti priekabių ir susimušdavo. Jam pačiam toks būdas atnešdavo daug nemalonumų. Norėdamas jį pamokyti, tėvas davė jam maišelį vinių ir liepė įkalti vinį į tvorą kaskart, kai su kuo nors susipyksiąs.…

Pamokymas

1 min skaityti

Kartą tėvas pagavo vaiką meluojant. Jis norėjo jį paauklėti, kaip svarbu yra sakyti tiesą ir išsaugoti pasitikėjimą. Tuo metu suskambo telefonas ir jis paprašė vaiko atsiliepti. „Tėveli, skambina iš draudimo”, – sušuko vaikas. „Ai, pasakyk, kad manęs nėra namuose”, -…

Rodyti daugiau