Mano pastangos dėl Dievo Karalystės

Lobis, perlas – tai, kas žmogišku vertinimu brangu ir verta pastangų. Toks šio sekmadienio Evangelijos žinios raktas. Brangus, išskirtinis, vertinamas turtas. Čia Jėzus Kristus pasakoja, kaip svarbu negailėti pastangų, išlaidų, neišsigąsti nepatogumų dėl Dangaus Karalystės. O jų neišvengiamai yra, buvo ir bus. Lobis rastas dirbamoje dirvoje, o tai reiškia liejamą prakaitą, patirtą nuovargį, išgyventus nepatogumus. Perlas kainuoja viską, ką tik žmogus turi. Kur logika? Ar verta dėl to tiek daug prarasti? Mes, kaip ir Jėzus, apie gyvenimą kalbame remdamiesi įvaizdžiais, ieškome pavyzdžių. Tokį pavyzdį randame palaimintojo arkivyskupo Teofiliaus Matulionio gyvenime ir pasiaukojime dėl Dangaus Karalystės. Jis tikrai gebėjo visko netekti dėl paties svarbiausio ir kilniausio tikslo – amžinosios laimės. Verta pasižiūrėti į šio Palaimintojo gyvenimą ir, atidžiau jį pastudijavus, atpažinti Dievo veikimo strategiją.

Kokia Dievo valia mūsų gyvenime? Būti tinkle žuvimi, tik kokia? Mes esame ir Dievo tinklas, ir kartu žuvelė Jo meilės vandenyne. Tinklas – Dievas nori mus panaudoti skelbiant Gerąją Naujieną, žuvelė – kad patektume į gerosioms žuvims skirtą indą, t. y. Dangaus džiaugsmą. Ar įmanoma to išmokti?

Svarbu kasdien atpažinti dalykus, aplinkybes, situacijas, netgi žmones, kurie gali tapti trukdžiais siekiant svarbiausio ir galutinio tikslo. Dievas leidžia patirti daug įvairių dalykų, tačiau visada duoda galimybę atpažinti tai, kas svarbiausia, būtent gyvenimo tikslą. Tikslas yra ieškoti Dievo Karalystės, o visa kita bus pridėta. Dievas pažadų neatšaukia, jis nėra melagis, todėl svarbu Juo pasitikėti ir daryti viską, kad surastume lobį, įsigytume perlą ir taptume gerąja žuvimi, tinkama į gerosioms skirtą indą. Dievo malonė ir mūsų asmeninės pastangos, kartu jas sujungus, gali padaryti mus namų šeimininkais, gebančiais kaupti lobyną, kuris padės mums pasiekti galutinį tikslą – Dangaus Karalystę. Amen.

Šaltinis: https://www.baznycioszinios.lt/site/files/file/pdf/bzinios_2017-06.pdf